Viktorie Surmová - guest star

Viktorie je významná česká zpěvačka, skladatelka a učitelka s mnohaletou hudební praxí a bezpočtem úspěchů na hudebním poli. Hudba a vystupování jsou bezpodmínečnou součástí jejího života. 

Narodila se do česko-ukrajinské rodiny 23. listopadu 1996 v Praze. Od dětství se věnovala hudbě. Deset let studovala hru na violoncello na ZUŠ v Brandýse nad Labem, později v Benátkách nad Jizerou. Na základní i střední škole zpívala v pěveckých sborech. Po maturitě na gymnáziu studovala od roku 2015 do roku 2019 klasický zpěv na konzervatoři. Od třinácti let začala zpívat v metalové kapele. Má vlastní kapelu SURMA, se kterou mimo jiné absolvovala celoevropské turné jako předskokan světové kapely DYNAZTY. Mluví několika jazyky.

Ve volném čase se věnuje především sportování a osobnímu životu. 
Charakterizuje ji přátelská povaha, nezkrotná energie a pozitivní myšlení. 

V minulosti i současnosti se podílela na celé řadě úspěšných tuzemských i zahraničních hudebních projektů, jmenovitě například:

Surma
Bohemian Metal Rhapsody
Rosa Nocturna
Rimortis
Petr Kutheil & Live band

V rámci svých hudebních angažmá má zkušenosti z hlavních pódií největších tuzemských festivalů.

S Metal Factory odehrála původně jako záskok za Pavlínu Mochovou celou koncertní sezónu 2023 a nadále zůstává v kapele jako významný čestný host pro příležitostné vystupování. V rámci studiové spolupráce se podílí ihned v úvodu roku 2024 na novince Some Kind of Hell