Vašek Moch


Vašek se narodil v Ostravě v letech osmdesátých, ještě za ČSSR. 
Až do páté třídy základní školy prospíval se samými jedničkami, v ZUŠ hrál na flétnu a běhal s klukama po venku. Pak přešel na gymnázium, kde už to sice se známkami taková hitparáda nebyla, nicméně zvládal slušně sportovat a přitom absolvovat hudební vzdělání ve hře na žesťové nástroje - napřed baskřídlovka, poté pozoun, dokonce si zahrál i v dechovém orchestru.

Vystudoval gymnázium, a někdy okolo osmnáctého roku, před nástupem na vysokou školu, jej popadla vášeň k elektrické kytaře. A protože z jedné strany rodiny jsou kytaristé snad úplně všichni, podmínky byly více než dobré, po dobrém půlroce hraní zakládá Vašek s kamarády první kapelu, kde si zvládnou zahrát věci třeba od Judas Priest, AC/DC nebo Pink Floyd. Za nějakou dobu nastupuje po konkurzu do nově vznikající Metallica - revival Ostrava, kde získává významné koncertní zkušenosti a povědomí o tom, jak to chodí na pódiu. Během vysoké školy studoval Lidovou konzervatoř a po pár letech tam poté sám vyučoval rockovou kytaru. 

Okolo roku 2010 jej Dan Jureček přes kamaráda Bobbyho dostal na konkurz do kapely SALAMANDRA, kde nakonec Vašek působil až do konce roku 2020 a spolu s Pištou i Danem se aktivně podílel na tvorbě kapely. S tou si mimo jiné zahrál 4x na hlavním pódiu festivalu Masters of Rock, na Benátské noci, turné v Itálii či jako předskokan ACCEPT, FREEDOM CALL, U.D.O. a bezpočtu dalších. 

Ve svém volném čase se věnuje především sportování a sebevzdělávání. 


Charakterizuje jej tah na bránu. Avšak nejedná se o hokej, ten neumí. Možná florbal, ale ten jen trochu. A tam tah na bránu nemá.


Vašek používá kytary zn. Jackson, kytary typu Les Paul a aparaturu MESA BOOGIE, ENGL a MOOER.